Čekáte potomka nebo vaše dítě už odrostlo a současný stav dětského pokoje mu nevyhovuje? Jak zařídit dětský pokoj pro malé batole i studenta? Přinášíme vám inspiraci!

Dětský pokoj je místnost, kde si dítě bude nejen hrát, ale také se učit, odpočívat a spát. Měl by tedy v sobě spojit požadavky na praktičnost a zároveň podporovat dětskou fantazii. Jednoduše řečeno, dítě by se v dětském pokoji mělo cítit dobře!

Pokud máte doma už odrostlé dítko a budete mu pokoj předělávat, můžete hledat inspiraci společně a určitě zohlednit také jeho individuální požadavky, koníčky a zájmy. Jestliže přírůstek teprve očekáváte, bude zařizování dětského pokoje jen na vás a vašem partnerovi.

Dětský pokoj pro batole: Inspirace

Narození miminka je krásná událost. Ačkoli ho budete mít v prvních měsících stále při sobě a spát bude v postýlce ve vaší ložnici, i přesto by mělo mít svůj vlastní prostor, kde si bude moct později hrát nebo odpočívat.

Možností, jak zařídit dětský pokoj je celá řada. Jde jen o to zapojit fantazii nebo se šikovně inspirovat. Funkčnost a vybavení dětského pokoje se nevylučuje s barevností a různými tvary nábytku. Vaše dítě jistě ocení postýlku ve tvaru domečku, kde si bude moct hrát. Nezapomeňte také na dětský stolek a židličku, kde si bude vaše dítě kreslit.

Hračky uložte do plastových barevných boxů. Na zem položte dětský koberec, a pokud vám to prostor dovolí, můžete svému dítěti pořídit třeba interiérovou skluzavku, houpací síť nebo třeba indiánské týpí.

Dětský pokoj pro studenta: Inspirace

Uteče to rychle a doma máte studenta. Hledáte inspiraci, jako zařídit jeho dětský pokoj? V první řadě je důležitý kvalitní psací stůl, kam se vejde také počítač, a židli. Postel by měla být pohodlná a nezapomeňte na dobrou matraci!

Barvy volte spíše střídmé, dětské pastelové barvy už jsou v tomto případě spíše nemístné. V každém dětském pokoji by pak měl být dostatek úložných prostor – oceníte určitě poličky na knihy i sbírku CD. Pro děvčata se hodí také dostatečně velká skříň na oblečení a toaletní stolek.