Dozvíte se jak vypočítat hypotéku. A také jestli vůbec máte na to, aby jste mohly dosáhnout na hypoteční úvěr. Více informací najdete v článku.

Vaše finanční situace

Hypotéka není žádná sranda a je to rozhodnutí, které vám ovlivní život na desítky let. Lidé si dnes úplně běžně berou hypotéku i na 30 let. Není vyjímkou ani hypotéka, která je na rovných 35 let. Po tuto dobu budete tedy muset zasílat pravidelně každý měsíc splátky na hypotéku. Vzít si hypotéku, vám tedy může dosti ovlivnit vaš finanční rozpočet. Proto je dobré si předem všechno důkladně propočítat.

Vypočítejte si jak jste na tom finančně

Před tím, než se defitivně rozhodnete, že si vezmete hypotéku na vlastní bydlení, tak by jste měly provést důkladnou analýzu vaší současné finanční situace. Podle toho co vám z rozboru vyjde, se pak dozvíte jak velkou měsíční splátku si můžete dovolit pravidelně každý měsíc splácet. A teď ještě jak spočítat hypotéku? V tom vám pomůžou různé webové kalkulačky.

Máte vůbec na hypotéku ?

Je třeba také vědět, že hypotéka podmínky jsou nastavené u bank tak, že né každý je dokáže splnit. Mezi naprosto jasné podmínky patří, aby jste měly dostatečně vysoký příjem z vaší práce. Pokud máte malý plat, tak je to problém. Stejně tak by byl problém pokud by jste měly nějaký negativní zápis v registru dlužníků, které většinou značí že jste měly problémy se splácením svých dřívějších úvěrů a půjček.

Věděly jste, že existuje i neúčelová hypotéka ?

Věděly jste, že neexistuje pouze účelová hypotéka, kterou se financuje bydlení. Ale existuje také neúčelová hypotéka, které se často říká Americká hypotéka. Tato hypotéka je neúčelová, to znamená, že peníze z této hypotéky můžete použít na cokoliv. Často se americká hypotéka využívá na poplacení dluhů