Pokud máte starý dům, tak může být výhodné ho zateplit. Přece jen u starých domů jsou často velké tepelné ztráty. A tak pak utratíme zbytečně moc peněz na energiích.

Zateplování

Zateplování domů je v dnešní domě v modě. Můžete využít také dotace zelená úsporám, která byla opět nastartovaná a opět je možné žádat o dotace na zateplení vašeho domečku. V tomto případě si však musíte nechat udělat zateplení od firmy, pokud si budete zateplení dělat samy, tak nemůžete žádat o tyto dotace na zateplení.

Jak vypočítat tepelné ztráty domu ?

Na úplném začátku, ještě před tím než začnete provádět nějaké zateplovací práce, udělejte podrobný výpočet tepelné ztráty domu, zjistíte jak moc velké jsou tepelné ztráty zrovna u vašeho domu a jak moc se vám vyplatí či nevyplatí zateplit vaš starý domeček. Tento výpočet vám může provést také odborník.

Stropem uniká spoustu tepla

Stropem a také střechou uniká z našeho domu strašně moc tepla. Topíme pak doslova pánu bohu do oken. Je tedy dobré provést jak zateplení stropu polystyrenem, tak také zateplení střechu například různými novými materiály. Zateplení střechy je opravdu důležité a nechte si na něm opravdu záležet.

Zateplení podkroví

Hodně lidí zapomíná na zateplení podkroví. V dříve napsaném článku zateplení podkroví postup jsme přesně rozepsaly jak máte postupovat pokud chcete řádně zateplit i vaše podkroví. Hodně lidí má dnes v podkroví i obytné části domu.