Koupili jste panelový byt a nejste spokojeni se starou koupelnou a WC? Podívejte se na tipy, jak rekonstruovat bytové jádro, abyste se v novém bytě cítili opravdu jako doma!

Panelové byty patří k dostupnému a levnému bydlení. Jejich nevýhodou je ovšem stáří – většina z nich stojí před rekonstrukcí. Navíc prostorové dispozice jsou ve všech bytech podobné. Kuchyně, koupelna a WC nevyhovují moderním požadavkům. Nezbývá tedy nic jiného než se pustit do rekonstrukce panelákového bytu.

Rekonstrukce panelákového bytu: Co obnáší?

Připravte se na prach a hluk. Rekonstrukce panelákového bytu totiž znamená vybourání některých nepotřebných příček, postavení jiných a celkovou změnu dispozice bytu. Je to trochu náročné na čas i peníze, ale výsledek stojí za to.

Rekonstrukci bytového jádra se vyplatí konzultovat s odborníkem, který vám pomůže vše přeměřit a naplánovat novou dispozici bytu. Rekonstrukcí bytového jádra se zabývá řada firem, před tím, než některou z nich kontaktujete, si zjistěte reference.

Rekonstrukce bytového jádra: Koupelna a WC

Jestliže máte v panelovém bytě stále umakartové jádro, zbavte se v první řadě tohoto nemoderního a neestetického provedení koupelny a WC. Nemusíte úplně měnit dispozice koupelny, ale věřte, že úplně prokoukne, pokud ji vybavíte novými dlaždičkami, moderní vanou nebo sprchovým koutem.

Zkuste si s rekonstrukcí bytového jádra a koupelny pohrát. Pokud máte malou koupelnu, zkuste místo vany zakoupit právě sprchový kout, získáte tak prosto navíc, kam budete moct umístit třeba koupelnovou skříňku na ručníky.

Rekonstrukce panelákového bytu: Kuchyně

Známe to všichni – panelové byty mají vždy totožnou kuchyni. Plechová linka, plynový sporák, dřez někde uprostřed… Uniformní, nehezké, nemoderní. Nebojte se proto při rekonstrukci bytového jádra změnit dispozice kuchyně.

Nové rozvody vody se vám sice trochu prodraží, ale kuchyni si pak budete moct uzpůsobit obrazu svému. Novou linku nemusíte kupovat zrovna za statisíce, nechá se sehnat mnohem levněji. Plynový sporák zkuste vyměnit za moderní variantu.