Koupili jste panelový byt? Jenže je v něm stále stará koupelna, která nevyhovuje vašim požadavkům? Pusťte se do rekonstrukce! Čeká vás sice pár dnů práce, ale výsledek bude stát za to a už se nebudete muset stydět pustit návštěvu umýt si ruce!

Nehezké uniformní dlaždičky, které mají ve své koupelně také vaši sousedé, stará oprýskaná vana, kapající kohoutek. Rekonstrukce vaší koupelny je prostě nezbytností, to už nějako dobu víte. Jenže kde začít? Jak na rekonstrukci koupelny v panelovém bytě, aby vše klaplo a byly jste spokojeni?

V první řadě se neobejdete bez odborné pomoci nebo alespoň známého instalatéra. Ono přece jen vybourání vany a starých dlaždiček vyžaduje jisté úsilí a vhodné pracovní nástroje. Odborná firma vám také pomůže prostory změřit a navrhne optimální řešení.

Rekonstrukce koupelny v panelovém bytě: Vana, nebo sprcha?

Je lepší sáhnout při rekonstrukci koupelny v panelovém bytě po vaně či sprchovém koutu? Každé řešení má pochopitelně své výhody i nevýhody. Sprchový kout vám v koupelně ušetří místo a ocení ho také starší lidé, kteří mají problémy s pohybem.

Na druhou stranu, kdo by si nepřál čas od času si vychutnat napuštěnou vanu a horkou relaxační koupel? Rozhodnutí tedy záleží především na vašich osobních preferencích. Nicméně zohlednit byste měli i individuální dispozice vaší koupelny.

Na co nezapomenout při rekonstrukci koupelny v panelovém bytě?

Při rekonstrukci koupelny v panelovém bytě vyměňte také baterie – stará kapající kohoutky jsou velmi neúsporné a voda stále zdražuje. Standardem by se proto měla stát páková baterie, a to nejen v koupelně, ale také v kuchyni.

Součástí rekonstruované koupelny by se měl stát i vhodně zvolený koupelnový nábytek. Praktická a užitečná je umyvadlová skříňka, díky které využijete prostor pod umyvadlem. Schovat zde můžete ručníky nebo úklidové prostředky.

Rekonstrukce koupelny v paneláku a její umístění

Při rekonstrukci koupelny v paneláku se fantazii meze nekladou. Možná se rozhodnete vybourat celé jádro a umístit koupelnu tam, kde nikdy nebyla a změnit tak dispozici bytu. I to je možné. Jediným omezením budou rozvody vody a pochopitelně pro řadu z nás i finance – takováto rozsáhlá rekonstrukce koupelny a její nové vybudování by se pochopitelně prodražila.