Snad každý dům má alespoň malou půdu. Ať už ji využíváte pouze pro uskladnění věcí nebo jako obytný prostor, neobejdete se bez schodů, které vám umožní na půdu vystoupat. Pokud se potýkáte s nedostatkem místa, jsou ideálním řešením skládací schody na půdu. Jak je vybrat?

Žebřík místo skládacích půdních schodů?

Půda je kouzelný prostor, který nás jako malé děti přitahuje svou tajuplností. Jako dospělí v ní naopak spatřujeme prostor pro uskladnění nepotřebných věcí. Moderní záležitostí je v současné době přestavba půdy na obytné prostory – využít ji můžeme jako pracovnu nebo pokoj pro hosty.

Možná vás dům neposkytuje dostatek prostoru pro vybudování půdního schodiště. Konec konců, pokud na půdu chodíte jen jednou dvakrát do roka, bylo by to zbytečné a zatím jste si vždy vystačili se žebříkem. Jenže ten není moc bezpečný a navíc je obtížné ho vždy vytáhnout z kůlny nebo garáže.

Skládací schody na půdu a výhody

Elegantním řešením, jak se dostat bezpečně a pohodlně na půdu, jsou skládací půdní schody. Mají hned několik výhod.

  • Skládací půdní schody jsou nenáročné na prostor.
  • Skládací půdní schody jsou vždy po ruce. Rychle je rozložíte, použijete a zase složíte.
  • Skládací půdní schody jsou v porovnání s vrtkavým žebříkem bezpečné.
  • Prodávají se v různých provedeních a materiálech (dřevo, kov).
  • Skládací půdní schody zakoupíte i v takovém provedení, které má vysoké tepelně izolační vlastnosti. Nemusíte se tedy obávat, že se vám přes vchodový prostor do půdy nebo podkroví bude ztrácet teplo.

Skládací schody na půdu: Varianty

Každý půdní nebo podkrovní prostor je jiný a klade různé nároky na skládací půdní schody. To, zda dáte přednost dřevěným nebo kovovým skládacím schodům závisí především na vašich osobních preferencích. Do dřevěného podkroví pochopitelně lépe sednou dřevěné skládací schody. Moderní domy ocení i kovové skládací schody.

Od skládacích půdních schodů očekáváme v první řadě funkčnost. Dbejte proto na to, abyste kupovali opravdu ověřenou kvalitu. Jde i o vaší bezpečnosti. Co se týká tepelně-izolačních vlastností, je možné zakoupit i speciální skládací půdní schody, které budou dobře izolovat. Což oceníte především v případě, kdy se na půdě netopí a teplo by se přes netěsnosti mohlo lehce ztrácet.