Ať už bydlíte v panelovém bytě nebo rodinném domě, vchodové dveře jsou bránou do vašeho domova. Měly by poskytovat ochranu a přitom vypadat dobře. Jak vchodové dveře do bytu vybrat?

Panelákové vchodové dveře by v první řadě měly být funkční. To znamená, že by měly působit jako tepelná izolace, která zabrání zbytečným tepelným ztrátám, ochránit byt před sněhem, zimou i deštěm. U vchodových dveří do bytu je důležitá také jejich bezpečnost, odolnost proti poškození. V neposlední řadě bychom neměli zapomínat ani na jejich vzhled.

Vchodové dveře a materiál

Dřevěné panelákové vchodové dveře

Vchodové dveře se dnes vyrábí ze řady materiálů. Tradiční dřevěné dveře jsou nestárnoucí klasikou. Vchodové dveře do bytu vyrobené ze dřeva se hodí především do starších domů. U historických staveb můžeme zvolit ozdobné vchodové dveře s vyřezáváním nebo uměleckým kováním.

I moderním bytům a domům sednou dřevěné vchodové dveře. V tomto případě ale raději sáhněte po jednoduchém designu, který se lépe sžije s celkovým vzhledem domu.

Plastové panelákové vchodové dveře

Plastové vchodové dveře do bytu se hodí spíše do moderních staveb. Ačkoli jsou vyrobené z plastu, poskytují dostatečnou ochranu a bezpečnost.

Vchodové dveře do bytu z plastu jsou vyrobené z vícevrstvé sendvičové konstrukce. Jejich povrch je upraven tak, aby byly dostatečně odolné nejen proti zlodějům, ale také proti povětrnostním vlivům a slunci. Stejně jako u plastových oken, i u plastových vchodových dveří do bytu je výhodou jejich barevná stálost a celkem dlouhá životnost.

Vchodové dveře do bytu: Tvar a rozměry

Vchodové dveře do bytu můžete pořídit v mnoha provedeních. Klasikou jsou samozřejmě jednokřídlé dveře. Pokud bydlíte ve větším rodinném domě, pravděpodobně oceníte dvoukřídlé vchodové dveře do bytu, které vám umožní pohodlné stěhování nábytku a budou se hodit také při větších rekonstrukcích interiéru.