Znáte to, vracíte se večer domů, všude je tma a vy zakopnete. Nebo dlouho nemůžete najít klíče a vypínač na světlo je daleko… Řešením je venkovní osvětlení se senzorem! Jaké se hodí pro vás?

Tma nebývá jen nepříjemná, ale také nebezpečná. Hrozí vám nejen riziko úrazu (například venku můžete zakopnout), ale také přepadení. I proto se vyplatí vyřešit venkovní osvětlení.

V současné době je na trhu řada venkovních osvětlení, která jsou vybavena čidlem pohybu. Funguje to jednoduše – když čidlo zaznamená pohyb, světlo se rozsvítí. Čas, po kdy bude světlo svítit, si můžete pochopitelně nastavit.

Poněkud problematické může být použití venkovní osvětlení se senzorem, pokud máte na zahradě psa. Senzor pohybu totiž může reagovat také na jeho pohyb a tak neustále rozsvěcovat světlo.

Venkovní osvětlení se senzorem musí být odolné

Při výběru venkovního osvětlení s čidlem nezapomeňte na to, že by mělo být dostatečně kvalitní, aby odolalo větru, dešti, sněhu i prudkému slunci. Platí proto, že je výhodné sáhnout po dražším, ale kvalitnějším venkovním osvětlení.

Kvalitní venkovní osvětlení se senzorem by mělo být označeno písmeny IP a číslem – platí při tom, že čím vyšší toto číslo je, tím je osvětlení kvalitnější.

Venkovní osvětlení s čidlem: Kam ho dát?

Venkovní osvětlení se senzorem byste měli umístit tak, aby pro vás mělo co možná nejvíc praktické využití. Určitě se hodí u vchodových dveří nebo garážových vrat. Pokud bydlíte na takovém místě, kam nedosahuje pouliční osvětlení, rozmyslete si, zda se nebude hodit i v některé jiné části vaší zahrady (například u bazénu apod.).

Venkovní osvětlení s čidlem je možné sehnat v řadě provedení. Na novostavby se hodí klasické moderní osvětlení, zatímco na starších domech a historických stavbách asi oceníte spíše venkovní osvětlení s čidlem třeba ve tvaru lucerniček.