Jaro a léto přímo zve k posezení na zahradě. Aby se vám dobře relaxovalo, je důležité zvolit kvalitní zahradní nábytek. Do módy se opět vrací zahradní nábytek z masivu. Je vhodný i pro vás?

Když je venku hezky, je hřích sedět doma. Pokud patříte k těm šťastlivcům, kteří mají vlastní zahradu nebo alespoň prostornější balkón, byla by škoda nevybavit si je kvalitním zahradním nábytkem, na kterém se dobře odpočívá.

Nevkusný plastový zahradní nábytek určitě nebude tím pravým ořechovým. V současné době se do módy opět vrací zahradní nábytek z masivu. Má to pochopitelně své důvody.

Zahradní nábytek z masivu: Výhody

Estetická stránka je jen jednou z mnoha výhod zahradního nábytku z masivu. Mezi další přednosti, které povznáší zahradní nábytek z masivu nad jeho konkurenty, patří především kvalita a dlouhá životnost.

Zahradní nábytek z masivu unese i vaši těžkou sousedku, děti ho jen tak neponičí při svých hrách, a když se jeho barva oprýská, můžete jej znovu natřít. Navíc zahradní nábytek z masivu odolá i povětrnostním vlivům. Oproti kovovému nábytku je obrovskou výhodou to, že nestudí a nepodléhá korozi.

Zahradní nábytek z masivu: Nevýhody

Nevýhodou zahradního nábytku z masivu je jeho váha – přece jen se s ním manipuluje hůře než s lehkým plastovým stolem nebo židlí.

K nevýhodám zahradního nábytku z masivu na první pohled patří i jeho cena. Ovšem pokud vezmeme v úvahu, že zahradní nábytek z masivu vydrží opravdu hodně let, je jasné, že se tato investice vyplatí.

Zahradní nábytek z masivu jen na zahradu?

Zahradní nábytek z masivu je robustnější. Neznamená to ovšem, že se hodí jen na velkou zahradu. Pohodlné rozkládací křeslo z masivu užijete určitě i na terase nebo balkónu.

Vhodné je doplnit zahradní nábytek z masivu textilem – barevné polštářky mu dodají šmrnc a navíc se vám na něm bude lépe a pohodlněji relaxovat.